Zahrada před zimouZahrada před zimou
29.09.2022 | Redakce

Zahrada před zimou

Zahrada na konci léta bývá plná lahodného ovoce, zeleniny a různého ovoce. Připravte zahradu na podzimní ošetření , aby zimu přečkala v dobrém stavu .

Připravte se na přesazování, stříhání, sekání, zazimování, péči o trávník, hnojení, zpracování a skladování ovoce a zeleniny. Nezapomeňte zazimovat vodní rostliny v jezírku.

Praktické příručky a knihy pro zahrádkáře vám pomohou se ve všem zorientovat. Připravte si také zahradní nářadí a zahradní techniku .

A co sněhová pokrývka? Chybí vám pořádná lopata na sníh? Máte dlouhou příjezdovou cestu nebo velký dvůr? Vyměňte lopatu za sněhovou frézu a zbavte se sněhu profesionálně. Sněhová fréza si se sněhovou pokrývkou poradí rychle a bez námahy.Ruční zahradní nářadí

Ruční zahradní nářadí

Kvalitní ruční zahradní nářadí je základní výbavou každého zahradníka. Je vždy připraven k okamžitému použití a po prvním použití se nerozpadne.

Chybí vám něco na držáku nářadí a hadic ? Zkontrolujte svou zahradnickou techniku a uložte ji přehledně do zahradních truhlíků , zahradních skříní nebo zahradních domků.

Vyrobte si kvalitní substrát na záhony. Ke sběru používejte zahradní koše , tašky , kolečka a vozíky . Biologicky rozložitelný odpad umístěte do kompostérů .

Budeš se prosazovat? Najděte pod přístřeškem místo pro šikovný zahradnický pracovní stůl l. Chraňte se a pracujte s osobními ochrannými prostředky .

  • není potřeba žádné elektrické připojení, vhodné zejména pro jemnou a přesnou práci na zahradě
  • vyžaduje dostatek času a dobrou fyzickou kondici

Elektrické zahradní nářadí

Elektrické zahradní nářadí

Elektrické zahradní nářadí je důležitou výbavou středních a větších zahrad a sadů. Chystáte se prořezávat stromy a keře?

Různé zahradní elektrické pily a elektrické nůžky na živý plot vám práci urychlí a usnadní. Po připojení do elektrické zásuvky nebo na prodlužovací kabel jsou připraveny k okamžitému použití.

A co větve? Silnější uložte do dřevěných roštů na letní grilování. Na tenčí větve a rostlinné zbytky používejte elektrické drtiče. Biomasu pak můžete využít při kompostování.

  • usnadňuje a urychluje práci na zahradě, možnost nepřetržité práce, snadná údržba a obsluha
  • vyžaduje připojení napájecího kabelu ke zdroji, kabel často překáží při práci

Motorizované zahradní nářadí

Motorizované zahradní nářadí

Motorové zahradní nářadí je nezbytným vybavením velkých zahrad, sadů a lesa. Používejte je jako profesionálové i pro vícehodinovou práci. A ty jsou neomezené.

Už žádný napájecí kabel . Elektrické nářadí vám také poskytne více energie pro větší pracovní zátěž .

S benzínovým kultivátorem snadno připravíte půdu na zimní odpočinek.

Připravte si ochranné pomůcky , plný kanystr benzínu pro zásobu a olej na mazání řetězu.

  • možnost nepřetržité pracovní nezávislosti na dodávce elektřiny
  • vyžaduje dodávku paliva a mazacího oleje, elektrické nářadí vyžaduje údržbu a posezónní servis

Akumulátorové zahradní nářadí

Akumulátorové zahradní nářadí

Akumulátorové zahradní nářadí je hitem mezi nářadím. Nabijte baterii a pusťte se do práce. Najděte si svého oblíbeného pomocníka.

Bateriové nářadí nevyžaduje téměř žádnou údržbu a servis. Budete potřebovat náhradní baterii , nabíječku a mazací olej .

A vaše hobby práce může začít. To je přesně to, co potřebujete pro údržbu vaší zahrady. Vyberte si podle potřeby.

  • aku tool nevyžaduje téměř žádnou údržbu a servis
  • náhradní baterie pro prodloužení pracovní doby kratší pracovní dobu dle kapacity baterie potřeba elektrické přípojky pro nabíjení baterií

Zahradní hnojiva a zahradní chemie

Zahradní hnojiva a zahradní chemie

Už máte zahradní vozíky na hnojivo? Jsou ideální pro povrchovou aplikaci hnojiv na zahradě. Připravte půdu pro přezimování stromů, keřů a trávníků. Dodejte jim potřebné živiny a organická hnojiva .

Chraňte je před plevelem, mechem nebo škůdci pomocí chemikálií a postřiků . Přesně dávkujte a stříkejte. Vyberte si ruční , benzínový nebo bateriový postřikovač .

Podzim ve vlhkých dnech je ideálním obdobím pro výsadbu nových stromů a keřů. Už máte sazenice a semena ? Nezapomeňte na vířivky. S jejich pomocí mějte včas připravené zdravé sazenice pro založení úrody v příštím roce.

Skleníky , skleníky , vyvýšené záhony nebo různé přístřešky ošetřete ochrannými nátěry a laky . Prodlužte jejich funkčnost a životnost.

  • zvýšení výnosu, účinná ochrana proti škůdcům
  • chemikálie poškozují životní prostředí

Přečtěte si také

Ekonomické televizory pro každého po celý rok.

Ekonomické televizory pro každého po celý rok.

Moderní televizní přijímače jsou inteligentní, ekonomická SMART zařízení do každé domácnosti. Bohaté funkce, ultraplochý nadčasový design, vynikající obraz a zvuk je předurčily pro každodenní použití.

Jogurtovače – pomocníci na podporu přirozené imunity.

Jogurtovače – pomocníci na podporu přirozené imunity.

Připravte si doma lahodné probiotické jogurty s kvalitním čerstvým nebo sušeným ovocem. Získejte dostatečnou imunitu díky dobrým bakteriím, které jsou nezbytné pro správné fungování střevní mikroflóry.

Napařovače oděvů pro snadné ošetření a dezinfekci oděvů.

Napařovače oděvů pro snadné ošetření a dezinfekci oděvů.

Pára změkčuje a narovnává vlákna v textilu, čímž narovnává pomačkané oblečení a záhyby. Zároveň účinně dezinfikuje textilie.

Jak vybrat tu nejlepší kávu?

Jak vybrat tu nejlepší kávu?

Káva je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších povzbuzujících nápojů. Je to lahodný důvod pro setkání s přáteli, pro příjemnou relaxaci a odpočinek.

Domácí udírny pro přirozenou konzervaci a plnou chuť uzených mas.

Domácí udírny pro přirozenou konzervaci a plnou chuť uzených mas.

Spolu se sušením je uzení nejstarší formou konzervace potravin. Populární řeznictví a zpracování masa je výbornou příležitostí pro setkání celé rodiny a přátel.

Čištění oken – efektivní a moderní.

Čištění oken – efektivní a moderní.

Čištění oken, zrcadel, sprchových koutů nebo různých hladkých lesklých povrchů v domácnosti je často noční můrou. Dělejte to ale efektivně a moderně.

Relax při zimních sportech.

Relax při zimních sportech.

Slovensko je krásná hornatá země s mnoha dobře vybavenými zimními středisky. Nabízejí skvělé prostředí pro relaxaci a sport s výbornými sněhovými podmínkami.

Jak vybrat správnou varnou desku?

Jak vybrat správnou varnou desku?

Vybavte svůj moderní domov sklokeramickou varnou deskou nebo bezpečnou indukční varnou deskou. Vyzkoušejte inovativní, zábavné, snadné vaření a spoustu chytrých funkcí.

Jak ošetřit auto před zimou?

Jak ošetřit auto před zimou?

A nezapomeňte! Ještě náročnější část roku se blíží! Chladné zimní podmínky prověří údržbu a vzhled vašeho společníka na cestách.

Sporáky a trouby na pečení pro dokonalý kulinářský zážitek.

Sporáky a trouby na pečení pro dokonalý kulinářský zážitek.

Sporáky a trouby jsou nezbytnými pomocníky v kuchyni pro přípravu chutných, barevných a dokonale propečených pokrmů.

Moderní digestoře do stylové kuchyně.

Moderní digestoře do stylové kuchyně.

Instantní konvice pro milovníky čaje a kávy.

Instantní konvice pro milovníky čaje a kávy.

Jste milovníky klasické hrnkové kávy? Rádi si vychutnáváte chuť a vůni čajů z celého světa? Moderní domácnost se neobejde bez varné konvice.