Z jakých materiálů se vyrábí zahradní nábytek?
06.08.2022 | Redakce

Z jakých materiálů se vyrábí zahradní nábytek?

Zahradní nábytek se vyrábí z velkého množství různých materiálů. V nabídce jsou sestavy ze dřeva, ratanu, bambusu, kovu nebo plastu. Často se kombinují s dalšími textilními, keramickými nebo skleněnými doplňky. Stohovatelný a skládací zahradní nábytek je mimořádně užitečný. Uskladněte jej v nepříznivém počasí snadno, rychle a bezpečně v zahradních domcích, truhlících nebo altáncích.

Při výběru je dobré zvážit využití a rozložení nábytku.

 • Máte k dispozici kůlnu, altán, krytou verandu nebo garáž?
 • Máte nekrytou terasu s pevnou podlahou nebo jen nezpevněnou zahradní plochu?
 • Zvažte také způsob použití, nutnost údržby, přenositelnost, možnost skladování, nebo design.


Masivní zahradní nábytek vyrobený ze dřeva

Masivní zahradní nábytek vyrobený ze dřeva

Dřevo je nejstarší přírodní materiál na výrobu sedadel. Masivní nábytek dnes řadíme do kategorie klasických až luxusních výrobků. Vyniká svou kvalitou a elegancí. Při dodržení jednoduchých zásad údržby a ochrany má extrémně dlouhou životnost.

 • klasický, řemeslný, masivní design přírodní ekologický materiál z obnovitelných zdrojů luxusní vzhled příjemný, hřejivý na dotek velká škála barev
 • nejdražší, vyšší hmotnost, nutnost pravidelné údržby, horší skladnost, obtížnější přenositelnost

Masivní nábytek

Teakový zahradní nábytek

Teakový zahradní nábytek

Teakové dřevo patří mezi exotické dřeviny. Má přírodní medově hnědou barvu. Dřevo je odolné vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Nábytek je oblíbený pro svou dlouhou životnost. V kombinaci s kovem a hliníkem vyniká nízkou hmotností. Typickým znakem je možnost skládání a stohování.

 • přírodní a ekologický materiál z obnovitelných zdrojů velký výběr provedení v kombinaci s jinými materiály typické zbarvení odolné proti škůdcům dlouhá životnost snadná údržba
 • dražší přírodní materiál patřící mezi exotické dřeviny

Zahradní nábytek z přírodního ratanu

Zahradní nábytek z přírodního ratanu

Zahradní nábytek z přírodního ratanu patří k přírodě šetrnému eko nábytku. Vyznačuje se elegantním retro stylem. V kvalitním provedení je také luxusním doplňkem každé zahradní terasy nebo domácího wellness. Nábytek má typickou přírodní hnědou barvu.

 • vyrobeno z přírodního materiálu, umožňuje trvale udržitelný rozvoj nízké nároky na údržbu ošetření praním a impregnace bezbarvým lakem světlý, vzdušný materiál retro přímořský styl s vůní luxusu
 • vyšší cena, zejména u kvalitních ručních výrobků nižší odolnost proti přímému působení vody a deště lze skladovat pouze v suchých prostorách

Přírodní ratan

Zahradní nábytek z umělého ratanu

Zahradní nábytek z umělého ratanu

Oblíbený trendy nábytek je vyroben z kombinace ocelového rámu a umělého vlákna, nazývaného také polyratan. Toto vlákno se vyznačuje dlouhodobou odolností proti UV záření, vysokým letním teplotám a zimnímu mrazu. Je stabilní a málo se roztáhne, čímž si zachovává dlouhodobý komfort sezení.

 • cenově dostupný materiál, větší barevná škála, dlouhodobá barevná stálost, odolný proti nepříznivým vlivům počasí a deště, vhodné na volné plochy, bazény, vířivky a sauny, stačí vyprat
 • umělý materiál

Umělý ratan

Kovový zahradní nábytek

Kovový zahradní nábytek

Kovový nábytek vyniká téměř neomezenými možnostmi designu v kombinaci s jinými materiály. V antikorozním provedení má extrémně dlouhou životnost bez nutnosti údržby. Nábytek stačí umýt běžnými čisticími prostředky. Je lehký, skladný, přenosný. Hodí se do moderních i klasických prostor.

 • odolný, tuhý, pevný materiál bezúdržbový v antikorozní nerezové oceli nebo pozinkované oceli neomezené provedení různých stylů provedení nádech klasicismu a luxusu přenosné a skladné cenově dostupné
 • chladný na dotek

Kovový nábytek

Hliníkový zahradní nábytek

Hliníkový zahradní nábytek

Hliník je lehký, barevně stálý, nepodléhá korozi ani povětrnostním vlivům. Pro své vlastnosti se používá k výrobě lehkého přenosného nábytku pro turisty a kempování, ale také k výrobě luxusního zahradního sezení. Často se kombinuje s jinými materiály s prodlouženou životností.

 • lehké, vhodné na přenášení, skládání a skladování, možnost různých barevných úprav bez nutnosti údržby, příjemné na dotek, cenově dostupné (záleží i na kombinaci s jinými materiály)
 • možné poškození v důsledku nesprávné manipulace, zejména po ohnutí

Hliníkové židle

Plastový zahradní nábytek

Plastový zahradní nábytek

Plastový zahradní nábytek je cenově nejdostupnější. Nevyžaduje údržbu. Plast je však méně odolný vůči vlivům počasí, zejména vysokým teplotám, mrazu a UV slunečnímu záření. Časem bledne a stává se křehkým. Plastový nábytek je dostupný v menší škále barev a provedení.

 • výborná cenová dostupnost, lehký, skladný, přenosný, teplý a příjemný na dotek
 • malá škála barev typický plastický vzhled nízká odolnost proti UV záření kratší životnost mění barevný odstín v průběhu času křehké, nevhodné pro nevyztužené povrchy

Plastové židle

Přečtěte si také

Zimní pneumatiky pro bezpečnou jízdu na studených vozovkách

O nutnosti použití zimních pneumatik v náročných klimatických podmínkách zimy již asi není pochyb. Obecným doporučením je přezout na zimní pneumatiky, pokud okolní teplota klesne pod 7°C.

Domácí pekárny pro přípravu čerstvého chleba a pečiva

Rádi snídáte čerstvý, křupavý krajíc chleba nebo teplé voňavé pečivo? Pak si rozhodně pořiďte malou domácí pekárnu.

Kuchyňské roboty – spolehliví společníci při vaření a pečení

Objevte spolehlivého společníka pro každodenní i příležitostné vaření a pečení. Staňte se kreativním kuchařem. Připravte pokrmy z celého světa.

Tlakové hrnce pro zdravá jídla, šetřící energii a čas

Zvládněte přípravu svých oblíbených jídel za zlomek času. Zdravé vaření v páře pod vyšším tlakem výrazně zkracuje dobu přípravy a tím šetří energii.

Ekonomické televizory pro každého po celý rok

Moderní televizní přijímače jsou inteligentní, ekonomická SMART zařízení do každé domácnosti. Bohaté funkce, ultraplochý nadčasový design, vynikající obraz a zvuk je předurčily pro každodenní použití.

Jogurtovače – pomocníci na podporu přirozené imunity

Připravte si doma lahodné probiotické jogurty s kvalitním čerstvým nebo sušeným ovocem. Získejte dostatečnou imunitu díky dobrým bakteriím, které jsou nezbytné pro správné fungování střevní mikroflóry.

Napařovače oděvů pro snadné ošetření a dezinfekci oděvů

Pára změkčuje a narovnává vlákna v textilu, čímž narovnává pomačkané oblečení a záhyby. Zároveň účinně dezinfikuje textilie.

Jak vybrat tu nejlepší kávu?

Káva je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších povzbuzujících nápojů. Je to lahodný důvod pro setkání s přáteli, pro příjemnou relaxaci a odpočinek.

Domácí udírny pro přirozenou konzervaci a plnou chuť uzených mas

Spolu se sušením je uzení nejstarší formou konzervace potravin. Populární řeznictví a zpracování masa je výbornou příležitostí pro setkání celé rodiny a přátel.

Čištění oken – efektivní a moderní

Čištění oken, zrcadel, sprchových koutů nebo různých hladkých lesklých povrchů v domácnosti je často noční můrou. Dělejte to ale efektivně a moderně.

Relax při zimních sportech

Slovensko je krásná hornatá země s mnoha dobře vybavenými zimními středisky. Nabízejí skvělé prostředí pro relaxaci a sport s výbornými sněhovými podmínkami.

Jak vybrat správnou varnou desku?

Vybavte svůj moderní domov sklokeramickou varnou deskou nebo bezpečnou indukční varnou deskou. Vyzkoušejte inovativní, zábavné, snadné vaření a spoustu chytrých funkcí.