Sušičky potravin pro kvalitní zpracování sezónního ovoce
20.11.2022 | Redakce

Sušičky potravin pro kvalitní zpracování sezónního ovoce

Sušení je nejstarší způsob konzervace potravin. Vyměňte klasické zdlouhavé sušení na slunci za rychlejší sušení v sušičkách. Objevte svět sušení hub, ovoce, zeleniny, bylinek a dalších potravin. Mějte zdravé svačiny bez chemie po celý rok po ruce. Udržujte v nich potřebnou vlákninu, stopové prvky, vitamíny a minerály.

Výhodou sušení je menší objem sušených potravin. Při správném skladování nepodléhají zkáze . Nevyžadují další energii pro dlouhodobé skladování. Počítejte se spotřebou pouze 0,1 až 0,5 kWh na jedno sušení.

Sušte ovoce a zeleninu současně. Bylinky sušte zvlášť pro jejich aroma. V závislosti na obsahu tekutiny v potravině může sušení trvat 4 až 54 hodin . Usušené potraviny skladujte nejlépe ve vzduchotěsných nádobách bez přístupu vlhkosti. Spolehlivě vydrží chutné 1 až 2 roky. Vaše investice do sušení se rychle vrátí .

Vybírejte sušičky s nižší hlučností .

Nezapomeňte sušičku vždy umístit na bezpečné, dobře větrané místo .Kulaté sušičky

Kulaté sušičky

Typické jsou sušičky s převážně kulatým designem s možností přidávat nebo odebírat talíře na sušení potravin. Podle potřeby přidejte na podlahy jednotlivá síta.

Regulátorem teploty nastavíte intenzitu sušení pro jednotlivé druhy potravin. Umístění motoru a topení ve spodní části vyžaduje ruční posouvání sít zdola nahoru. Kvalitní sušičky obsahují zadní ventilátor pro rovnoměrné vysušení celého vnitřního objemu zařízení.

Vyberte si sušičku s 5, 14 nebo více deskami. Pozor také na materiál a pevnost sušicích sítí. Budete s nimi nejčastěji manipulovat a mohou se poškodit. Tvrdý plast vydrží déle i při horší manipulaci.

Otočné talíře napomáhají lepší cirkulaci vzduchu.

  • možnost přidávání/odebírání listů pro sušení možnost dokoupení dalších listů úspora energie při použití menšího počtu listů nižší pořizovací cena
  • plastová verze, méně pevná, nutnost posouvat listy vertikálně během sušení

Vakuové baličky pro delší uchování čerstvých potravin


Dózy na potravinyŠkrabkySušičky ovoceKuchyňské nože

Čtvercové policové sušáky

Čtvercové policové sušáky

Čtvercové policové sušáky jsou typické uložením motoru na boku . Provedení pro rovnoměrné sušení na všech listech nevyžaduje jejich dodatečné přehazování. Policové desky zjednodušují manipulaci při sušení.

Ovládejte moderní sušičky přes dotykový displej . Mějte vždy aktuální informace o době sušení, nastavené teplotě nebo aktuální teplotě v sušičce. Nastavte teplotu a čas sušení . Použijte přednastavené programy sušení .

Program RAW s teplotou sušení až 42°C suší potraviny nejšetrněji. Udržujte co nejvíce živin a vysoký obsah vitamínů.

Vysoce kvalitní nerezová konstrukce prodlužuje životnost zařízení. Všimněte si originálního příslušenství.

Teflonová podložka bude ideální pro sušení potravin bez přilepení k talíři.

Pro sušení bylinek jsou vhodná síta na bylinky s hustším okem.

Plánujete sušit ovoce s vysokým obsahem tekutin? Zajistěte odkapávací misky . Zachycují přebytečnou šťávu a snadno se čistí.

Množství potravin a doba jejich sušení je dána výkonem sušičky . Platí, že čím větší objem potravin a nižší spotřeba energie, tím déle je potřebujete sušit.

  • rovnoměrné sušení na všech policích možnost změny výšky mezi policemi pohodlnější obsluha více funkcí a programů sušení větší rozměry efektivnější sušení pro větší objemy potravin možnost provedení v nerezu
  • vyšší pořizovací náklady, větší rozměry, vyšší hmotnost i přes 10 kg, náročnější na skladování

Jak ušetřit peníze změnou stravovacích návyků?


VakuovačkySušičky na potraviny

Přečtěte si také

Zimní pneumatiky pro bezpečnou jízdu na studených vozovkách

O nutnosti použití zimních pneumatik v náročných klimatických podmínkách zimy již asi není pochyb. Obecným doporučením je přezout na zimní pneumatiky, pokud okolní teplota klesne pod 7°C.

Domácí pekárny pro přípravu čerstvého chleba a pečiva

Rádi snídáte čerstvý, křupavý krajíc chleba nebo teplé voňavé pečivo? Pak si rozhodně pořiďte malou domácí pekárnu.

Kuchyňské roboty – spolehliví společníci při vaření a pečení

Objevte spolehlivého společníka pro každodenní i příležitostné vaření a pečení. Staňte se kreativním kuchařem. Připravte pokrmy z celého světa.

Tlakové hrnce pro zdravá jídla, šetřící energii a čas

Zvládněte přípravu svých oblíbených jídel za zlomek času. Zdravé vaření v páře pod vyšším tlakem výrazně zkracuje dobu přípravy a tím šetří energii.

Ekonomické televizory pro každého po celý rok

Moderní televizní přijímače jsou inteligentní, ekonomická SMART zařízení do každé domácnosti. Bohaté funkce, ultraplochý nadčasový design, vynikající obraz a zvuk je předurčily pro každodenní použití.

Jogurtovače – pomocníci na podporu přirozené imunity

Připravte si doma lahodné probiotické jogurty s kvalitním čerstvým nebo sušeným ovocem. Získejte dostatečnou imunitu díky dobrým bakteriím, které jsou nezbytné pro správné fungování střevní mikroflóry.

Napařovače oděvů pro snadné ošetření a dezinfekci oděvů

Pára změkčuje a narovnává vlákna v textilu, čímž narovnává pomačkané oblečení a záhyby. Zároveň účinně dezinfikuje textilie.

Jak vybrat tu nejlepší kávu?

Káva je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších povzbuzujících nápojů. Je to lahodný důvod pro setkání s přáteli, pro příjemnou relaxaci a odpočinek.

Domácí udírny pro přirozenou konzervaci a plnou chuť uzených mas

Spolu se sušením je uzení nejstarší formou konzervace potravin. Populární řeznictví a zpracování masa je výbornou příležitostí pro setkání celé rodiny a přátel.

Čištění oken – efektivní a moderní

Čištění oken, zrcadel, sprchových koutů nebo různých hladkých lesklých povrchů v domácnosti je často noční můrou. Dělejte to ale efektivně a moderně.

Relax při zimních sportech

Slovensko je krásná hornatá země s mnoha dobře vybavenými zimními středisky. Nabízejí skvělé prostředí pro relaxaci a sport s výbornými sněhovými podmínkami.

Jak vybrat správnou varnou desku?

Vybavte svůj moderní domov sklokeramickou varnou deskou nebo bezpečnou indukční varnou deskou. Vyzkoušejte inovativní, zábavné, snadné vaření a spoustu chytrých funkcí.