Jak vybrat vysavač?
19.10.2022 | Redakce

Jak vybrat vysavač?

Nečistoty a prach jsou produkovány pracovním prostředím, přírodou, relaxací a naším odpočinkem. Znepříjemňuje vám život bláto, prach, pyl, roztoči, alergeny a další nečistoty? Vakuum. V práci i doma.

Pro každý druh nečistot existují specializované vysavače.

Podívejte se na energetický štítek. Seznamte se se základními údaji o průměrné roční spotřebě elektrické energie a hlučnosti vysavače.

Najděte si svůj extra tichý vysavač s extrémně nízkou hlučností. Při vysávání nebudete rušeni ani v noci.

Vybírejte podle účinnosti čištění tvrdých podlah a účinnosti čištění koberců .

Pro alergiky nepřehlédněte údaj o účinnosti zachycení prachu na výstupu z vysavače. Viz třída emisí prachu .Kapesní vysavače

Kapesní vysavače

Klasické kapesní vysavače jsou historicky nejrozšířenější. Tělo vysavače na kolečkách je doplněno pružnou sací hadicí a teleskopickou trubicí s kartáčem. V těle vysavače naleznete vyměnitelný prachový sáček a prachový mikrofiltr výstupního vzduchu. Funkčnost doplňují nástavce pro vysávání štěrbin, čalounění nebo záclon.

Vysávejte kvalitní podlahy na pracovišti nebo koberce v domácnosti. Prach sbírejte do obyčejných papírových sáčků . Chcete ušetřit energii? Vyzkoušejte originální textilní tašky. Zajistí vysoký sací výkon i u vysavačů s nižší spotřebou energie. Filtrují většinu mikročástic, pylu a roztočů. Účinnost je až 99 %.

Včas vyměňte sáčky a HEPA filtry. Sledujte indikátor naplnění prachem.

 • velký objem vaku, flexibilita hadice, množství nástavců pro různé povrchy
 • omezený sortiment napájecího kabelu vyžaduje více úložného prostoru vyšší cenu za efektivní originální tašky

Sáčkové vysavačeHadice pro vysavačevůně do vysavačů

Bezsáčkové vysavače

Bezsáčkové vysavače

Bez dna kapsy vysavače jsou charakteristický odlišný způsob zachycení prach.

Vysavač s cyklonem . Moderní design a vyspělá konstrukce těla vysavače umožňuje efektivně sbírat nečistoty v nádobě i bez sáčku. Vzduch je od prachu oddělen vířením. Tímto způsobem je zachován dostatečný sací výkon pro hloubkové čištění i při výrazně nižší spotřebě elektrické energie.

S kvalitními HEPA filtry a doplňkovým vybavením dosahují bezsáčkové vysavače parametrů srovnatelných se sáčkovými.

Velký objem nádoby umožňuje úklid i větších prostor. Vyprázdněte obsah, opláchněte nádobu a filtry slabým proudem vody. Po vysušení můžete pokračovat ve vysávání.

 • úspora nákladů na elektřinu na kapsách
 • vyžaduje více úložného prostoru

Bezsáčkové vysavače

Tyčové vysavače

Tyčové vysavače

Praktickou volbou pro menší domácnosti jsou tyčové vysavače .

A napájení z baterie až na jednu hodinu provozu je standardem. Nabíjecí stanici můžete použít jako úložný box pro příslušenství.

Jsou lehké a tiché . Zabírají minimální úložný prostor. Mějte je vždy po ruce. Vysávejte i těžko dostupná místa. Přídavné LED světlo odhalí všechny nečistoty pod skříňkami.

Kvalitní cyklónový systém s HEPA filtrem má dostatečný sací i filtrační výkon.

Ve verzi 4v1 máte spoustu dalších možností. Připojte modul parního mopu a můžete umývat a šetrně dezinfikovat podlahy.

Rotační kartáč s vlastním motorem odstraní chlupy vašich mazlíčků. Vyzkoušejte automatické čištění rotačního kartáče sešlápnutím pedálu.

Jako bonus použijte UV světlo pro dodatečnou dezinfekci čalouněného povrchu.

Stiskněte tlačítko, odpojte modul a vysajte ručním vysavačem .

 • lehká vynikající manipulace Hlava otočná o 180° flexibilní manipulace bezsáčková cyklonová technologie
 • vhodné pro menší domácnosti je potřeba dobíjet

Tyčové vysavače

Robotické vysavače

Robotické vysavače

Nechte robotické vysavače pracovat, když nejste doma. Vysávají a vytírají . UV lampy dezinfikují čištěný povrch.

Jsou schopni se orientovat. Umělá inteligence a řada senzorů zaručí rychlé, pohodlné a kvalitní čištění.

Jejich ovládání vám usnadní manuální, hlasové nebo dálkové ovládání přes aplikace. Robotické vysavače budou pokračovat v úklidu tam, kde skončily.

Automaticky upravují sací výkon podle typu podlahy.

Antikolizní systém detekuje překážky , skleněné a černé stěny a zabraňuje jejich vzájemnému poškození.

Boční kartáče vyčistí i těžko dostupná místa.

 • automatické nabíjení automatická aktualizace softwaru automatické vyprazdňování sběrné nádoby do kapsy v nabíjecí stanici laserová navigace omyvatelná nádoba a HEPA filtry nádoba na prach a vodu plánování čištění plánování vícezónového úklidu mapy úklidu přehled čištění hlasové ovládání dálkové ovládání
 • nutnost kontroly a čištění rotační kartáč vhodný pouze pro koberce s nízkým vlasem vhodný pro každodenní čištění

Robotické vysavače

Ruční vysavače

Ruční vysavače

Kvalitní akumulátorové ruční vysavače vynikají silným sacím výkonem. Pro dokonalé čištění použijte elektrický rotační kartáč s vlastním motorem. Vykartáčujte všechny nečistoty a chlupy ze svých mazlíčků.

Vyzkoušejte antibakteriální ruční vysavače s UV lampou pro důkladné čištění matrací a postelí. Účinný cyklónový systém s HEPA filtry zachytí téměř všechny nečistoty.

Ruční vysavače mějte i v autě . Jsou napájeny standardními 12V z autozásuvky. Vysajte prach a nečistoty. Při cestování se vyvarujte vdechování alergenů.

 • velmi nízká hmotnost výdrž baterie až půl hodiny štěrbinová hlava pro těžko dostupná místa ergonomický tvar pro snadnou manipulaci omyvatelné filtry
 • potřeba nabíjet přibližně 5 hodin

Ruční vysavače

Víceúčelové a průmyslové vysavače

Víceúčelové a průmyslové vysavače

Víceúčelové a průmyslové vysavače jsou nenahraditelným pomocníkem pro práci na stavbách nebo na zahradě. Robustní masivní konstrukce je určena pro suché i mokré vysávání. Nanesou šampon, zahřejí koberce a odčerpají přebytečnou vodu.

Odsávejte prach při broušení sádrokartonu. Při řezání, vrtání nebo demolici se vyvarujte prachu. Vzniklé nečistoty vysajte do objemných nerezových nádrží .

Sací flexibilní hadici připojte přímo k pracovnímu nástroji. Využijte bezsáčkový výkon cyklonu . Ušetřete na nákladech.

Bezpečnostní vysavače s impulsním čištěním umožňují nepřetržitý provoz s automatickým čištěním filtru.

Vysavačem popela odstraňte studený popel z krbů, kamen a grilů. S funkcí odsávání a foukání veškeré nečistoty zmizí.

Udržujte dobrou kvalitu vody a čisté rybníky a bazény. Ruční vysavače, nebo nechte pracovat automatický bazénový vysavač . Dokonale čistí dno a boky bazénu. A ty se uvolni.

 • výkonná, odolná konstrukce vysoká kapacita filtrace v nepřetržitém provozu velký objem záchytné nádrže určený i na hrubé nečistoty
 • vyšší pořizovací cena

Vysavače na popelVíceúčelové vysavačeVysavače na listí

Přečtěte si také

Zimní pneumatiky pro bezpečnou jízdu na studených vozovkách

O nutnosti použití zimních pneumatik v náročných klimatických podmínkách zimy již asi není pochyb. Obecným doporučením je přezout na zimní pneumatiky, pokud okolní teplota klesne pod 7°C.

Domácí pekárny pro přípravu čerstvého chleba a pečiva

Rádi snídáte čerstvý, křupavý krajíc chleba nebo teplé voňavé pečivo? Pak si rozhodně pořiďte malou domácí pekárnu.

Kuchyňské roboty – spolehliví společníci při vaření a pečení

Objevte spolehlivého společníka pro každodenní i příležitostné vaření a pečení. Staňte se kreativním kuchařem. Připravte pokrmy z celého světa.

Tlakové hrnce pro zdravá jídla, šetřící energii a čas

Zvládněte přípravu svých oblíbených jídel za zlomek času. Zdravé vaření v páře pod vyšším tlakem výrazně zkracuje dobu přípravy a tím šetří energii.

Ekonomické televizory pro každého po celý rok

Moderní televizní přijímače jsou inteligentní, ekonomická SMART zařízení do každé domácnosti. Bohaté funkce, ultraplochý nadčasový design, vynikající obraz a zvuk je předurčily pro každodenní použití.

Jogurtovače – pomocníci na podporu přirozené imunity

Připravte si doma lahodné probiotické jogurty s kvalitním čerstvým nebo sušeným ovocem. Získejte dostatečnou imunitu díky dobrým bakteriím, které jsou nezbytné pro správné fungování střevní mikroflóry.

Napařovače oděvů pro snadné ošetření a dezinfekci oděvů

Pára změkčuje a narovnává vlákna v textilu, čímž narovnává pomačkané oblečení a záhyby. Zároveň účinně dezinfikuje textilie.

Jak vybrat tu nejlepší kávu?

Káva je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších povzbuzujících nápojů. Je to lahodný důvod pro setkání s přáteli, pro příjemnou relaxaci a odpočinek.

Domácí udírny pro přirozenou konzervaci a plnou chuť uzených mas

Spolu se sušením je uzení nejstarší formou konzervace potravin. Populární řeznictví a zpracování masa je výbornou příležitostí pro setkání celé rodiny a přátel.

Čištění oken – efektivní a moderní

Čištění oken, zrcadel, sprchových koutů nebo různých hladkých lesklých povrchů v domácnosti je často noční můrou. Dělejte to ale efektivně a moderně.

Relax při zimních sportech

Slovensko je krásná hornatá země s mnoha dobře vybavenými zimními středisky. Nabízejí skvělé prostředí pro relaxaci a sport s výbornými sněhovými podmínkami.

Jak vybrat správnou varnou desku?

Vybavte svůj moderní domov sklokeramickou varnou deskou nebo bezpečnou indukční varnou deskou. Vyzkoušejte inovativní, zábavné, snadné vaření a spoustu chytrých funkcí.