Jak vybrat lednici?
15.11.2022 | Redakce

Jak vybrat lednici?

Prodlužte čerstvou chuť jídla, nápojů a vařených jídel. Uskladněte své zásoby přehledně a ušetřete osobní čas na jiné rodinné aktivity.

Vybírejte podle počtu členů rodiny . Velká rodina potřebuje velký chladicí výkon . Žijete jako pár? Jíte raději venku? Ideální je pro vás menší kombinovaná chladnička s mrazničkou.

Pro volbu velikosti a umístění jsou zásadní také prostorové možnosti a design domova. Vyberte si stylovou americkou lednici nebo moderní vestavnou lednici.

Odborné informace mají vliv i na váš výběr podle spotřeby elektřiny . Hledejte nový energetický štítek . Chladnička třídy A bude mít nejnižší spotřebu energie v kWh za rok. Nepřehlédněte informace o emise hluku v dB . Tichý provoz ocení především menší domácnosti. Na štítku jsou také uvedeny údaje o objemu chladicího a mrazícího oddílu. Dlouhodobé zkušenosti doporučují objem cca 80 litrů v lednici a cca 30 litrů v mrazáku na člena domácnosti.

Špičková antibakteriální povrchová úprava vnitřku chladničky zabraňuje růstu bakterií a plísní

Zvukový signál otevřených dveří zazní , když dveře nejsou zcela zavřené. Na displeji se zobrazí nastavená teplota uvnitř chladničky.

Bydlíte ve vyšším patře bez výtahu? Velikost a hmotnost chladničky může omezovat váš výběr. Nenechte se překvapit hmotností 100 kg a více.Ledničky bez mrazáku

Ledničky bez mrazáku

Do větších domácností jsou vhodné chladničky bez mrazáku nebo také monoklimatické chladničky . Využijete je k uskladnění velkého objemu potravin a nápojů. A nemusíte rozmrazovat.

Nezapomeňte na hlavní zásady . Lednice patří na chladné místo, čím dále od radiátoru a slunečních paprsků. Otevřete dveře na minimální dobu. Potraviny skladujte podle zásady, že dno je chladnější. Pro přehledné skladování používejte uzavřené krabice . Vakuové balení je ideál   pro delší uchování čerstvé chuti a vůně.

Speciální zásuvky na čerstvé potraviny jsou umístěny v nulové zóně, kde je udržována teplota kolem 0°C. Funkce úpravy vlhkosti optimalizuje vlhkost ovoce a zeleniny podle zvoleného režimu.

Inteligentní chladničky s řadou chytrých funkcí vám například připomenou, které potraviny docházejí . Doplní váš nákupní seznam.

 • mají velký prostor pro chlazení potravin a nápojů není nutné je rozmrazovat jsou vhodné jako druhá lednice jsou vhodné pro firemní účely
 • menší výběr modelů

Jak vybrat mrazák?


Chladničky kombinované s mrazničkou

Chladničky kombinované s mrazničkou

Nejpopulárnější jsou zde lednice s mrazákem . Všechny chytré funkce chladničky doplňuje mrazák.

Zvolte správný objem pro chlazení a zmrazování potravin. Optimální využití je 80 % objemu.

Samostatná dvířka při otevírání chladničky a mrazničky zabraňují zbytečnému úniku studeného vzduchu z druhé části spotřebiče.

Záleží jen na vás, zda zvolíte kombinaci s mrazákem nad nebo pod lednicí . Dvoukompresorové chladničky s můžete jej rozmrazit v mrazničce a čistit samostatně.

V chladničkách s funkcí No Frost a ventilátorem cirkuluje vzduch . Odpadá námraza na stěnách a jídlo.

Chytré kombinované chladničky mají oddělenou regulaci teploty pro chladicí a mrazicí část.

Plánujete se v budoucnu přestěhovat? Vyberte si variantu s výměnným otevíráním dveří . Jejich otevírání snadno otočíte doleva nebo doprava podle potřeby.

 • kompaktní rozměry pro menší domácnosti, nižší spotřeba energie, možnost výběru umístění i mimo kuchyň
 • menší objem

Vakuové baličky pro delší uchování čerstvých potravin


ChladničkyChladničky volně stojící

americké ledničky

americké ledničky

Americké lednice jsou svými parametry, obrovským objemem, nadstandardními rozměry a hmotností předurčeny pro rodinné domy i vícečlenné rodiny.

Kombinace mrazáku s oddělenými zásuvkami zlepšuje přehled o jejich obsahu. Samostatné otevírání snižuje únik tepla ze zásuvek.

Integrovaný výrobník ledu a drtič ledu je praktický a stylový.

Barevný displej v kombinaci s umělou inteligencí vám nabízí řadu funkcí. Lednička se stává součástí chytré domácnosti. Funkce TV je určena pro zábavu. Zvoní někdo? Připojte wi-fi kamery k monitoru a mějte přehled o každém koutu domácnosti.

Monitor jako rodinný desktop je určen i pro vaše plánování, pro zobrazování fotografií, poznámek, nákupních seznamů.

Integrovaný hudební přehrávač zpříjemní vaření hudebním koncertem.

Vyberte si svůj oblíbený recept a odešlete jej přes Wi-Fi z mobilu přímo do chytré kuchyňské trouby.

Při ukládání a vyjímání potravin se aktualizuje jak obsah chladničky, tak datum spotřeby. Mějte ve svém mobilu k dispozici online nákupní seznam . Hlasový asistent a ovládání hlasem nebo dotykem je standardem.

Jste zaneprázdněni vařením? Nevadí! Pro hands-free hovory můžete využít připojení Bluetooth s vaším mobilním telefonem.

 • moderní design umělá inteligence velký čistý vnitřní objem
 • vyšší spotřeba, vyšší hmotnost, větší rozměry, nutnost odborné montáže, nutnost přívodu a odvodu vody

Americké chladničky

Volně stojící chladničky

Volně stojící chladničky

Volně stojící chladničky jsou univerzálním řešením pro váš domov. Monoklimatické nebo kombinované s mrazákem. Hledáte výrazný funkční a designový prvek do   kuchyně? Bílá, černá, barevná nebo nerezová? Sníte o ultra moderním nebo zaobleném retro stylu? Postarejte se o povrchovou úpravu. U nerezové oceli vás mohou nepříjemně překvapit otisky prstů.

Máte kuchyň spojenou s obývacím pokojem? Pak si dejte pozor na hlučnost lednice . Užijte si klidnou relaxaci s hudbou a odpočinkem.

 • možnost umístění i mimo kuchyň, možnost výběru barevného provedení, designu a retro stylu, velký výběr velikostí

Chladničky volně stojící

Vestavné lednice

Vestavné lednice

Vestavné chladničky jsou určeny k zabudování do moderních a stylových kuchyňských linek. Zvýrazněte čistý a přehledný design vaší kuchyně začleněním všech spotřebičů. U lednice je nutné zajistit dostatečnou cirkulaci vzduchu pro odvod tepla. To vyžaduje zkušenosti a odbornou montáž.

 • zachování nerušivého designu kuchyňské linky, nižší hlučnost
 • nutná odborná montáž

Chladničky vestavné

Stolní lednice, mini, retro lednice

Stolní lednice, mini, retro lednice

Stolní lednice jsou malé a nenáročné lednice. Kompaktní rozměry jsou vhodné do hotelových apartmánů, studentských bytů, kanceláří nebo chat.

Konstrukčně se jedná o kombinaci chladničky a minimrazničky. Dokážou dostatečně uchovat jídlo a pití v chladu.

Zařiďte si svůj moderní domov nebo kancelář barevnou retro lednicí ve vintage designu. Dostanes   jedinečný stylový doplněk.

 • nižší pořizovací cena nižší spotřeba energie
 • malý objem chlazení, vyšší hlučnost, absence moderních funkcí

Auto lednička

Auto lednička

Chlazené jídlo a pití oceníte i na cestách, při kempování nebo na lodi.

Napájejte přenosnou autochladničku z autozásuvek 12V/24V nebo 230V . Kompresorová technologie a kvalitní izolace udrží nápoje studené i několik hodin po odpojení napájení. Potraviny vychladlé na pokojovou teplotu vložte do chladničky.

Vybaveny kolečky a pogumovanými rukojeťmi usnadní manipulaci v terénu.

Cestujete s malými dětmi? Vyberte si přenosnou chladničku s funkcí ohřevu . Jejich oblíbenou pochoutku snadno ohřejete na požadovanou teplotu.

Použijte možnost napájení USB kdekoli a kdykoli z powerbanky.

 • možnost přenášení, možnost vyhřívání, možnost USB napájení
 • menší objem chlazení

Přečtěte si také

Zimní pneumatiky pro bezpečnou jízdu na studených vozovkách

Zimní pneumatiky pro bezpečnou jízdu na studených vozovkách

O nutnosti použití zimních pneumatik v náročných klimatických podmínkách zimy již asi není pochyb. Obecným doporučením je přezout na zimní pneumatiky, pokud okolní teplota klesne pod 7°C.

Domácí pekárny pro přípravu čerstvého chleba a pečiva

Domácí pekárny pro přípravu čerstvého chleba a pečiva

Rádi snídáte čerstvý, křupavý krajíc chleba nebo teplé voňavé pečivo? Pak si rozhodně pořiďte malou domácí pekárnu.

Kuchyňské roboty – spolehliví společníci při vaření a pečení

Kuchyňské roboty – spolehliví společníci při vaření a pečení

Objevte spolehlivého společníka pro každodenní i příležitostné vaření a pečení. Staňte se kreativním kuchařem. Připravte pokrmy z celého světa.

Tlakové hrnce pro zdravá jídla, šetřící energii a čas

Tlakové hrnce pro zdravá jídla, šetřící energii a čas

Zvládněte přípravu svých oblíbených jídel za zlomek času. Zdravé vaření v páře pod vyšším tlakem výrazně zkracuje dobu přípravy a tím šetří energii.

Ekonomické televizory pro každého po celý rok

Ekonomické televizory pro každého po celý rok

Moderní televizní přijímače jsou inteligentní, ekonomická SMART zařízení do každé domácnosti. Bohaté funkce, ultraplochý nadčasový design, vynikající obraz a zvuk je předurčily pro každodenní použití.

Jogurtovače – pomocníci na podporu přirozené imunity

Jogurtovače – pomocníci na podporu přirozené imunity

Připravte si doma lahodné probiotické jogurty s kvalitním čerstvým nebo sušeným ovocem. Získejte dostatečnou imunitu díky dobrým bakteriím, které jsou nezbytné pro správné fungování střevní mikroflóry.

Napařovače oděvů pro snadné ošetření a dezinfekci oděvů

Napařovače oděvů pro snadné ošetření a dezinfekci oděvů

Pára změkčuje a narovnává vlákna v textilu, čímž narovnává pomačkané oblečení a záhyby. Zároveň účinně dezinfikuje textilie.

Jak vybrat tu nejlepší kávu?

Jak vybrat tu nejlepší kávu?

Káva je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších povzbuzujících nápojů. Je to lahodný důvod pro setkání s přáteli, pro příjemnou relaxaci a odpočinek.

Domácí udírny pro přirozenou konzervaci a plnou chuť uzených mas

Domácí udírny pro přirozenou konzervaci a plnou chuť uzených mas

Spolu se sušením je uzení nejstarší formou konzervace potravin. Populární řeznictví a zpracování masa je výbornou příležitostí pro setkání celé rodiny a přátel.

Čištění oken – efektivní a moderní

Čištění oken – efektivní a moderní

Čištění oken, zrcadel, sprchových koutů nebo různých hladkých lesklých povrchů v domácnosti je často noční můrou. Dělejte to ale efektivně a moderně.

Relax při zimních sportech

Relax při zimních sportech

Slovensko je krásná hornatá země s mnoha dobře vybavenými zimními středisky. Nabízejí skvělé prostředí pro relaxaci a sport s výbornými sněhovými podmínkami.

Jak vybrat správnou varnou desku?

Jak vybrat správnou varnou desku?

Vybavte svůj moderní domov sklokeramickou varnou deskou nebo bezpečnou indukční varnou deskou. Vyzkoušejte inovativní, zábavné, snadné vaření a spoustu chytrých funkcí.