Jak ošetřit auto před zimou?
25.11.2022 | Redakce

Jak ošetřit auto před zimou?

Užívejte si svobody, cestujte stovky letních kilometrů. To se na vašem voze určitě podepsalo. Přichází ale ještě náročnější část roku. Letní vedra a prach vystřídá zima, mráz a led. Studená zima prověří údržbu vašeho společníka.

Připravte se proto na podzimní kúry . Stačí i jeden víkend a auto se vám odvděčí nenáročnou údržbou. Ošetřete lak karoserie , disky kol a pneumatiky , vyčistěte a naimpregnujte přední skla proti zamlžování.

Vyčistěte i interiér , je to vaše vizitka. Příjemné aroma dodá vozu pocit jistoty a bezpečí .

Zima vám rychle prověří směs v ostřikovačích . Připravte se na mráz a nezapomeňte na rozmrazovače zámků a oken . Mějte sadu rozmrazovačů i doma. V promrzlém autě vám nepomohou.

Nezapomeňte zkontrolovat funkčnost autodoplňků . Nosič lyží a snowboardů nebo střešní box . S kvalitními sněhovými řetězy na kolech vás nepřekvapí ani sníh a led. Tažné lano a sněhová lopata nezaberou mnoho místa a v závěji si snadno pomůžete . Pokud zapnete výstražné světlo nebo blikající maják , budete v bezpečí.Ochrana laku karoserie

Ochrana laku karoserie

Chraňte lak karoserie před solí a dalšími přípravky zimní údržby. Jak to udělat?

Ručně nebo houbičkou důkladně umyjte celé auto od prachu a hrubých nečistot .

Naneste a nechte autošampon odmastit a uvolnit zažrané nečistoty v pórech laku. Pomocí rotačního kartáče na hadici, houby nebo rukavic důkladně umyjte všechny dostupné části vozidla.

K otření zbytků vody použijte hadřík ze syntetické nebo pravé kůže . Lak důkladně očistěte, odmastěte a připravte ručním nebo strojním leštěním na voskování.

Odstraňte a ošetřete škrábance . Chraňte povrch laku tekutým voskem pomocí voskové houby.

Povrch vyleštěte hadříkem z mikrovlákna .

Se sadou na leštění světlometů můžete výrazně zlepšit své osvětlení a tím i bezpečnost na silnici.

Aplikace nanokosmetiky na bázi syntetických polymerů vytváří na povrchu velmi tenkou nano vrstvu. Odpuzuje vodu, chrání ošetřený povrch před znečištěním, otisky prstů, UV zářením, ale i proti nárazu oblázků. To výrazně prodlužuje životnost vozu.

Dobrá rada. Celou úpravu je nejlepší udělat ve stínu, aby povrch laku příliš rychle nezaschnul.


Čistící prostředkyČistící utěrkyAutokosmetikaČističe lakuNanokosmetikaTlakové myčkyAutošamponyVysokotlaké čističe

Ochrana pneumatik

Ochrana pneumatik

Obnovte vzhled a kvalitu pneumatik. Pneumatiky vlivem slunce a povětrnostních podmínek stárnou a praskají. Kvalitní ošetření chrání před UV zářením.

co k tomu potřebuješ? Běžné produkty péče o tělo doplněné ochranou a impregnací pneumatik.

Po důkladném umytí, odmaštění a vysušení naneste přípravek na ošetření pneumatik dle návodu. Povrch můžete ošetřit i voskem .

A nezapomeňte letní pneumatiky před uskladněním na zimu ošetřit.


Univerzální čističe

Ochrana disků kol

Ochrana disků kol

Při jízdě nejvíce trpí disky kol. Musí odolat nečistotám, mastnotě, asfaltu a agresivnímu brzdovému prachu.

Při každé manipulaci a výměně pneumatik důkladně umyjte disky a odstraňte asfalt a brzdový prach.

Ošetřete ráfky pomocí sady Cleaner Package .

Nakonec je navoskujte . V zimě se vám odvděčí snadnou údržbou a budou se dlouho lesknout.


Autokosmetika

Čištění skel a ochrana proti zamlžování

Čištění skel a ochrana proti zamlžování

Připravte okna svého auta na dlouhé období deště, tmy, vlhkosti, mlžení a mrazu. Velmi praktické jsou pro tentokrát tekuté stěrače neboli takzvaná nanometrická impregnace . Snadno se zbavíte hmyzu a nečistot. Vodoodpudivé vlastnosti také snižují riziko omrzlin.

Před aplikací vyčistěte okna sadou na čištění skel , případně kvalitním čističem autoskel ve spreji, případně pěnovým čističem. Utěrkou z mikrovlákna vytřete brýle do sucha a naneste nanoimpregnaci. Poté přípravek rozetřete suchým hadříkem a vyleštěte.

Obdobným postupem chraňte přední vnitřní sklo přípravkem proti zamlžování . Velmi účinné jsou také pohlcovače vlhkosti do auta. Pro okamžité čištění skla použijte ubrousky proti zamlžování .

Nezapomeňte zkontrolovat ramena stěračů a případně vyměnit gumičky . Není nic horšího než rozmazané skvrny na čelním skle v protisvětle. Namontujte nové univerzální stěrače.


Čističe autoskelČističe okenČističe na okna

Ochrana a čištění palubní desky, interiéru a klimatizace

Ochrana a čištění palubní desky, interiéru a klimatizace

Interiér vozu je vizitkou a často i místem, kde vykonáváte svou práci. Udržujte ji čistou a voňavou . Jeho vzhled pravidelně obnovujte. Na čištění palubní desky, plastů a celého interiéru jsou k dispozici různé přípravky a sady.

Skvrny a skvrny pravidelně odstraňujte. V případě silných a odolných nečistot použijte parní mop .

Po čištění použijte přípravky na impregnaci a ochranu textilu, koženky a kůže.

Čistěte a dezinfikujte klimatizační jednotky . Je to jednoduchý proces. Pokud dodržíte postup, účinně se zbavíte zápachu a bakterií ve vnitřní části klimatizace. Chráníte tím své zdraví a zdraví své rodiny.


Čističe interiéruUniverzální čističeParní čističe

Přečtěte si také

Zimní pneumatiky pro bezpečnou jízdu na studených vozovkách

O nutnosti použití zimních pneumatik v náročných klimatických podmínkách zimy již asi není pochyb. Obecným doporučením je přezout na zimní pneumatiky, pokud okolní teplota klesne pod 7°C.

Domácí pekárny pro přípravu čerstvého chleba a pečiva

Rádi snídáte čerstvý, křupavý krajíc chleba nebo teplé voňavé pečivo? Pak si rozhodně pořiďte malou domácí pekárnu.

Kuchyňské roboty – spolehliví společníci při vaření a pečení

Objevte spolehlivého společníka pro každodenní i příležitostné vaření a pečení. Staňte se kreativním kuchařem. Připravte pokrmy z celého světa.

Tlakové hrnce pro zdravá jídla, šetřící energii a čas

Zvládněte přípravu svých oblíbených jídel za zlomek času. Zdravé vaření v páře pod vyšším tlakem výrazně zkracuje dobu přípravy a tím šetří energii.

Ekonomické televizory pro každého po celý rok

Moderní televizní přijímače jsou inteligentní, ekonomická SMART zařízení do každé domácnosti. Bohaté funkce, ultraplochý nadčasový design, vynikající obraz a zvuk je předurčily pro každodenní použití.

Jogurtovače – pomocníci na podporu přirozené imunity

Připravte si doma lahodné probiotické jogurty s kvalitním čerstvým nebo sušeným ovocem. Získejte dostatečnou imunitu díky dobrým bakteriím, které jsou nezbytné pro správné fungování střevní mikroflóry.

Napařovače oděvů pro snadné ošetření a dezinfekci oděvů

Pára změkčuje a narovnává vlákna v textilu, čímž narovnává pomačkané oblečení a záhyby. Zároveň účinně dezinfikuje textilie.

Jak vybrat tu nejlepší kávu?

Káva je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších povzbuzujících nápojů. Je to lahodný důvod pro setkání s přáteli, pro příjemnou relaxaci a odpočinek.

Domácí udírny pro přirozenou konzervaci a plnou chuť uzených mas

Spolu se sušením je uzení nejstarší formou konzervace potravin. Populární řeznictví a zpracování masa je výbornou příležitostí pro setkání celé rodiny a přátel.

Čištění oken – efektivní a moderní

Čištění oken, zrcadel, sprchových koutů nebo různých hladkých lesklých povrchů v domácnosti je často noční můrou. Dělejte to ale efektivně a moderně.

Relax při zimních sportech

Slovensko je krásná hornatá země s mnoha dobře vybavenými zimními středisky. Nabízejí skvělé prostředí pro relaxaci a sport s výbornými sněhovými podmínkami.

Jak vybrat správnou varnou desku?

Vybavte svůj moderní domov sklokeramickou varnou deskou nebo bezpečnou indukční varnou deskou. Vyzkoušejte inovativní, zábavné, snadné vaření a spoustu chytrých funkcí.